Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība. Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Privātuma politika

Vadības sistēma 800xA modernizācija

Piegādes apjoms:
800xA versijas 5.1 migrēšana uz versiju 6.1.1.
Ilgtermiņa datu arhīva migrēšana un konvertēšana uz rezervētu datu arhīvu.

Klienta ieguvums:

  • Paaugstināta sistēmas pieejamība: katra sistēmas funkcionalitāte ir rezervēta uz vēl vienas serveru iekārtas.
  • Būtiski uzlabots sistēmas apkopes process, samazinot dīkstāves.
  • Atjaunota 800xA un operētājsistēmas programmatūra, t.sk. ražotāji novērsuši ievainojamības un paaugstinājuši tās funkcionalitāti.
  • Atjaunota tehniskā dokumentācija vairāk kā 10 gadu vecai sistēmai.
  • Jaunajai sistēmai ražotājs var nodrošināt ātru rezerves daļu piegādi.

Vienā no lielākajām koģenerācijas stacijām Latvijā tika veikta DCS sistēmas modernizācija, kas ietvēra novecojošo datoriekārtu nomaiņu uz jaunām un mūsdienīgām datoriekārtām. Papildus IT instalētās bāzes atjaunošanai tika veiktas arī izmaiņas sistēmas arhitektūrā un konfigurācijā, lai uzlabotu vadības sistēmas pieejamību.

Sistēmas serveri un operatoru darba stacijas tika atdalītas divos atsevišķos serveru skapjos (un dažādās telpās), katrs no tiem ir spējīgs pilnībā nodrošināt spēkstacijas monitoringa un vadības funkcionalitāti. Tai skaitā būtiski atvieglojot sistēmas apkopšanas darbus, par cik katrai vadības sistēmas funkcionalitātei izmantoti rezervēti serveri, iespējams veikt sistēmas apkopes pakāpeniski, nepārtraucot stacijas darbu. Sistēma konfigurēta karstās rezervēšanas (hot redundancy) režīmā, pārslēgšanās uz rezervēto iekārtu notiek automātiski, bez operatīvā personāla iesaistes.

Veicot sistēmas atjaunošanas darbus tikai speciāli izstrādāts programmatūras risinājums ilgtermiņa vēsturisko datu migrēšanai uz jauno 800xA datu uzglabāšanas risinājumu. Kopumā tikai nomainīti un uzstādīti seši sistēmas serveri un trīs operatoru darba stacijas 19 collu izpildījumā, divas serveru sadalnes, jaunas komunikāciju un barošanas līnijas - vadības sistēmai 800xA, kas pārvalda ABB DCS kontrollerus ar vairāk kā 5000 pievienotiem fiziskiem signāliem.