Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība. Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Privātuma politika

NAI automātiskās vadības sistēmas modernizācija un 54 kW saules spēkstacijas izbūve

Piegādes apjoms:

Vadības sistēmas programmējamo loģisko kontrolleru Allen Bradley nomaiņa uz ABB AC500.
SCADA sistēmas uzstādīšana un piegāde.
Ekspertu sistēmas Hubgrade ieviešana.
54 kW Saules spēkstacijas izbūve un nodošana ekspluatācijā.

 Klienta ieguvums:

  • Iespēja papildināt vadības sistēmu ar jauniem instrumentiem un tehnoloģiskajām iekārtām, kā arī mainīt vadības algoritmus. Vecā sistēma bija slēgta un nebija pieejama programmatūra.
  • Būtiski samazinātas sistēmas uzturēšanas izmaksas, ievērojami ietaupījumi uz elektroenerģijas izmaksām: 
   • 54 kW saules spēkstacija, labos laika apstākļos pilnībā nodrošina nepieciešamo jaudu stacijas darbināšanai,
   • Balstoties uz NAI priekšizpētes rezultātiem ekspertu sistēma Hubgrade samazinās elektroenerģijas patēriņu par 20 – 30%.
  • Vairāk kā 20 gadu vecai sistēmai atjaunota tehniskā dokumentācija.
  • Uzstādīti jauni procesa mērinstrumenti, NAI Tehnologam pieejami Amonija un Nitrātu mērījumi tiešsaistē. Iespēja momentāni reaģēt uz izmaiņām notekūdeņu kvalitātē.

Projekta ietvaros tika veikti modernizācijas darbi notekūdeņu attīrīšanas iekārtās (NAI) ar > 10 000 cilvēku ekvivalentu, pilnībā migrējot 20 gadus vecu vadības sistēmu no Alen Bradley PLK uz ABB AC500 sērijas PLK, un uzstādot jaunu SCADA sistēmu.

Salīdzinoši īsā projekta realizācijas laikā (seši mēneši no līguma parakstīšanas) tika veikta PLK, IO moduļu, datora nomaiņa, tehnoloģiskā procesa ieregulēšana, kā arī 54 kW saules spēkstacijas izbūve un nodošana ekspluatācijā. 

Īpaši jāatzīmē ekspertu sistēmas Hubgrade ieviešana, kas izvietots mākoņplatformā. Sistēmai tiek nodoti procesa dati par notekūdeņu sastāvu (amonija, nitrātu un skābekļa), galveno tehnoloģisko iekārtu stāvokli. Balstoties uz šiem datiem, ekspertu sistēma tiešsaistē nosūta tehnoloģiskā procesa uzdevumus  gaisa pūtējiem, vārstiem, mikseriem u.c. iekārtām. Lai sistēma strādātu bez pārtraukumiem, ja nav pieejams interneta pieslēgums, tā darbojas pēc standarta tehnoloģiju procesa algoritma.

Fiziskā signālu pārslēgšana tika rūpīgi plānota, lai pēc iespējas mazāk traucētu NAI darbība. Rezultātā darbs tika veikts trīs dienu laikā, pakāpeniski pārslēdzot atsevišķus sistēmas mezglus, kas pārslēgšanas laikā tika darbināti rokas režīmā.