Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība. Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Privātuma politika

Vadības sistēmu uzturēšana

Kā jebkurai sistēmai, kas tiek izveidota noteiktu funkciju nodrošināšanai, arī automātiskai vadības sistēmai (DCS, SCADA vai hibrīdsistēmai) nepieciešama uzturēšana. Piemēram, jāatjauno drošības atjauninājumi (t.s. service patches) Windows operētājsistēmai vai jāatjauno antivīrusu  programmatūra. Turklāt, jāseko tam, lai jebkura veida atjauninājumi nerada traucējumus ražošanas procesiem, ko konkrētā AVS pārvalda.

Atkarībā no sistēmas veida un apjoma, sistēmas apkalpošanu un atjauninājumus veic reizi mēnesī vai reizi trijos mēnešos. Standarta apkope parasti ietver papildus labojumus, datu arhivēšanu, kā arī dublikātu (t.s. backup) pilnu vai daļēju aktualizāciju. Labā prakse ir turēt oriģinālos un atjaunotos datus pie klienta, savukārt, to dublikātu – ārpus objekta. Ar šo tiek nodrošināta drošība pret neatgriezenisku datu bojāšanu un sistēmas darbības pārtraukumu.

Vadības sistēmas uzturēšanu veido četras pamata komponentes:
- SCADA un operētājsistēmas programmatūras instalācija vai atjaunošana, tai skaitā Firmware, drošības ielāpu (t.s. security patch) un antivīrusu datubāzes atjaunošana;
- Citu augšējā līmeņa funkciju pārbaude, pārliecinoties, ka serveri un komponentes, barošanas bloki, dati un datu dublēšanas (t.s. backup) funkcionalitāte darbojas korekti;
- Apakšējā līmeņa funkciju pārbaude (signāli, kontrolieri, PLK un UPS bateriju stāvoklis u.c.)
- Iekārtas fiziskā un vizuālā pārbaude: sadalnes termokontrole, savienojumi u.c.

Extended Automation klientiem nodrošina arī attālināto servisu 24/7 režīmā pašu izstrādātām vai ieviestām sistēmām, kas parasti tiek veikta, izmantojot drošu attālināto savienojumu (VPN) un klienta piešķirto autorizāciju.  
Lai spētu operatīvi reaģēt šādas sarežģītības pakāpes apstākļos, automātikas speciālistam jābūt padziļinātai izpratnei par konkrētā industriālā klienta tehnoloģiju un procesiem.

Uzziniet vairāk par Extended Automation pakalpojumiem, projektiem vai sazinieties ar mums, ja vēlaties uzzināt vairāk, kā palielināt jūsu industriālā uzņēmuma efektivitāti.